Wist je dat je met een paar bladeren en een beetje geduld je eigen kruidige zout kunt maken?
Ik ging aan de slag met zeezout en bladeren van de Oost-Indische kers uit de Voedseltuin. De bladeren hebben van zichzelf een verrassend pittige, peperige smaak die een beetje doet denken aan radijs of mosterd, perfect om wat extra karakter aan zout te geven.
De bladeren waren eerst gedroogd in een voedseldroger (dehydrator). Dat is een elektrisch apparaat dat met warme lucht en ventilatie langzaam het vocht uit kruiden haalt, waardoor de smaken juist sterker worden en de kruiden lang houdbaar blijven. Maar kruiden drogen kan natuurlijk ook heel ouderwets door ze in kleine bosjes ondersteboven op te hangen op een donkere, goed geventileerde plek.
Toen de bladeren helemaal droog waren, heb ik ze samen met het zeezout fijn gemalen. Het resultaat: een heerlijk kruidenzout met een subtiele pittigheid en een verrassend volle smaak.
Het leuke is dat je eindeloos kunt variëren met kruiden. Iedere kruidsoort geeft weer een heel andere smaak en zo maak je met iets kleins toch iets heel bijzonders.
Caren Makkinga


